فروش عمده رب گوجه فرنگی قرمز

رب گوجه فرنگی قرمز یکی از پرمصرف ترین چاشنی های غذایی در بین ایرانیان است که در انواع غذاهای سرخ شده یا پخته استفاده می شود. در گذشته مردم برای مصرف سالانه خود در منزل رب گوجه فرنگی می پختند. با رشد صنعت، این وظیفه به کارخانه های مواد غذایی منتقل شد. در حال حاضر بیشتر مردم از رب گوجه فرنگی صنعتی استفاده می کنند.

فروش عمده رب گوجه فرنگی قرمز

مشخصه های رب گوجه فرنگی مرغوب

مشخصه های رب گوجه فرنگی مرغوب انعکاس کم رنگ از سطح رب گوجه فرنگی


انعکاس نور کم از سطح رب از ویژگی های رب گوجه فرنگی مرغوب است. در فرآیند تولید رب گوجه فرنگی ، بسیاری از رب های گوجه فرنگی بی کیفیت از نشاسته برای کاهش هزینه های تولید استفاده می کنند. این باعث افزایش انعکاس نور از سطح خمیر می شود.

بنابراین اگر نور زیادی از سطح رب گوجه مفید منعکس می‌شود، باید بدانید که در این رب از نشاسته استفاده شده و رب آن کیفیت خوبی ندارد.

همگنی رب گوجه فرنگی


همگن بودن رب و عدم استفاده از سبزی های دیگر در فرآیند تهیه یکی از ویژگی های رب گوجه فرنگی مرغوب است که با روش های ساده قابل درک است.

یک راه ساده برای فهمیدن این موضوع این است که رب گوجه فرنگی را بچشید، رب باید مانند شکلات در دهان ذوب شود و چیزی اضافی باقی نماند، اما اگر در فرآیند تهیه رب گوجه فرنگی از سبزیجات و سایر مواد افزودنی استفاده شود، پس از ذوب شدن رب، مقداری از این محتویات وجود دارد.

در دهان شما باقی خواهد ماند روش دیگر پختن رب در روغن است. اگر در حین پختن رب متوجه لکه های سیاه شدید یا رب ناهمگن و گلوله ای شکل است، رب حاوی ناخالصی هایی مانند نشاسته و کدو یا سبزیجات دیگر است. در مطلب مراحل تهیه رب گوجه فرنگی خانگی چینی منتشر شده است.

خلوص بالا رب گوجه فرنگی


تشخیص خلوص بالای رب گوجه درجه یک بدون استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی غیرممکن است.یکی از ویژگی های یک رب گوجه فرنگی اصل این است که اگر بریکس آن در محدوده ۲۷ تا ۳۰ درصد باشد، در هر ۱۰۰ گرم باید بیش از ۴۰ میلی گرم لیکوپن وجود داشته باشد.

رب گوجه مفید برای مراقبت از قلب

گوجه فرنگی کلسترول را کاهش می دهد و سلامت قلب را تقویت می کند قرار دادن گوجه فرنگی غنی از لیکوپن در رژیم غذایی به مدت چند هفته می تواند کلسترول (کلسترول بد) را تا ۱۰ درصد کاهش دهد.

برای دقیق تر، شما باید حداقل ۲۵ میلی گرم لیکوپن در روز مصرف کنید. این می تواند حدود نصف فنجان سس کچاپ باشد.

همچنین ۱۰۰ گرم پوره گوجه فرنگی ۲۱ میلی گرم لیکوپن به شما می دهد. مطالعات جدید نشان می دهد افرادی که گوجه فرنگی تازه یا آب گوجه فرنگی می خورند می توانند سطح کلسترول بد خود را کاهش داده و سطح کلسترول خوب خود را افزایش دهند.

طبق مطالعه دیگری در مکزیک، خوردن گوجه فرنگی خام (۱۴ وعده در هفته به مدت یک ماه) می تواند تأثیر مفیدی بر سطح کلسترول در زنان دارای اضافه وزن داشته باشد.

مقاله ای از دانشکده پزشکی هاروارد بیان می کند که گوجه فرنگی یکی از مواد غذایی ضروری برای کاهش کلسترول است و طبق مطالعه دیگری، مصرف روزانه لیکوپن می تواند اثراتی مشابه استاتین ها (هر گروه دارویی کاهش دهنده کلسترول) در بیماران مبتلا به کلسترول بالا داشته باشد.

گوجه فرنگی همچنین منبع غنی بتاکاروتن، فولات و فلاونوئیدها است که همگی برای سلامت قلب و عروق مفید هستند.

مواد مغذی موجود در گوجه فرنگی همچنین به کاهش تجمع هموسیستئین و پلاکت ها کمک می کند، دو پدیده ای که می توانند اثرات نامطلوبی بر سلامت قلب داشته باشند.

مطالعه دیگری توسط دانشگاه کانکتیکات نشان داد که آب گوجه فرنگی توانایی محافظت از قلب را دارد که ربطی به لیکوپن ندارد.

اگرچه نتایج با آنچه تاکنون در مورد لیکوپن دیده ایم متفاوت است، گوجه فرنگی یکی از مهم ترین میوه ها برای سلامت قلب است.

رب گوجه منبع سرشار از آنتی‌اکسیدان

رب گوجه منبع سرشار از آنتی‌اکسیدان یک عنصر مهم در اکثر درمان های زیبایی است. آنها به درمان منافذ بزرگ، درمان آکنه، تسکین آفتاب سوختگی و احیای پوست کمک می کنند.

آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی، به ویژه لیکوپن، با آسیب سلولی و التهاب پوست مبارزه می کند. گوجه فرنگی همچنین بافت صورت را بهبود می بخشد.

آنها چربی های اضافی را از پوست شما پاک می کنند و صورت شما را برای مدت طولانی تری شاد نگه می دارند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که آب گوجه فرنگی تازه و خیار را مخلوط کنید. با استفاده از یک سواب پنبه، آب را به طور منظم به صورت خود بمالید.

مطالعات نشان داده است که خوردن گوجه فرنگی از پوست در برابر اثرات مضر آفتاب نیز محافظت می کند. همچنین نشان داده شده است که توانایی پوست برای مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش را در زنانی که رب گوجه فرنگی مصرف می کنند، بهبود می بخشد.

بر اساس مطالعه ای در بوستون، آنتی اکسیدان هایی مانند لیکوپن به میزان زیادی سلامت پوست را افزایش می دهند.

بر اساس یک گزارش، لیکوپن یکی از معدود آنتی اکسیدان هایی است که دارای خواص محافظتی نوری است. ویتامین C موجود در گوجه فرنگی نیز می تواند سلامت مو را بهبود بخشد.

مهم ترین فواید رب گوجه فرنگی

۱٫ مبارزه با سرطان

به گفته موسسه تحقیقات سرطان آمریکا، لیکوپن موجود در گوجه فرنگی می تواند در خواص ضد سرطانی میوه مفید باشد.

لیکوپن یک آنتی اکسیدان از خانواده کاروتنوئیدها است. خواص آنتی اکسیدانی قوی آن نشان داده شده است که رادیکال های آزاد تولید شده در بدن ما را به دلایل مختلف خنثی می کند.

حتی مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که اجزای گوجه فرنگی از تکثیر چندین نوع سلول سرطانی جلوگیری می کند.

مهمتر از همه، می توانید با خوردن گوجه فرنگی فرآوری شده مانند سس، آب یا رب گوجه، توانایی خود را برای مبارزه با سرطان افزایش دهید.

با این کار ترکیبات طبیعی گوجه فرنگی به راحتی جذب بدن می شود. همچنین نمونه های گوجه فرنگی فرآوری شده دارای غلظت بالاتری از لیکوپن هستند.

۲٫ گوجه فرنگی فشار خون را تنظیم می کند


لیکوپن موجود در گوجه فرنگی فشار خون را کاهش می دهد. گوجه فرنگی همچنین سرشار از پتاسیم است. زیرا پتاسیم اثرات سدیم را کاهش می دهد.

در واقع، هرچه پتاسیم بیشتری مصرف کنید، سدیم بیشتری را از طریق ادرار از دست خواهید داد. طبق تحقیقات انجمن قلب آمریکا، مقدار توصیه شده پتاسیم برای یک بزرگسال به طور متوسط ​​۴۷۰۰ میلی گرم در روز است. اما مراقب باشید که پتاسیم بیش از حد مصرف نکنید زیرا ممکن است منجر به سنگ کلیه شود.

همچنین نشان داده شده است که لیکوپن به طور کلی عملکرد رگ های خونی را بهبود می بخشد که می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

تحقیقات نشان می دهد که اگرچه لیکوپن می تواند به کاهش سطح فشار خون بالا کمک کند، اما تأثیری بر سطح طبیعی فشار خون ندارد.

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که مکمل های لیکوپن می توانند اثرات مفیدی بر فشار خون داشته باشند. گوجه فرنگی همچنین سرشار از ویتامین C است که نشان داده است فشار خون را کاهش می دهد.

اگر گوجه فرنگی ها کاملاً نرسیده اند، می توانید آنها را در دمای اتاق نگهداری کنید. پس از رسیدن می توانید آنها را تا سه روز در یخچال نگهداری کنید.

فراتر از آن، می توانید آنها را با انجماد یا کنسرو نگهداری کنید. اما گوجه فرنگی تازه بهترین انتخاب است زیرا غنی ترین منبع پتاسیم است و می تواند بهترین تاثیر را در کاهش فشار خون داشته باشد.

۳٫ با گوجه فرنگی لاغر شوید


طبق یک مطالعه چینی، آب گوجه فرنگی می تواند وزن بدن، چربی بدن و دور کمر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. همچنین می تواند سطح کلسترول را کاهش دهد که می تواند به افزایش وزن کمک کند.

گوجه فرنگی علاوه بر اینکه منبع خوبی از آنتی اکسیدان است، فیبر بالایی دارد و کالری کمی دارد. از این رو باعث سیری و حتی کاهش کالری دریافتی می شود و در نتیجه به کاهش وزن کمک می کند.

۴٫ گوجه فرنگی استخوان ها را تقویت می کند


به گزارش دیلی تلگراف، خوردن تنها دو لیوان آب گوجه فرنگی در روز می تواند استخوان های شما را تقویت کرده و از پوکی استخوان جلوگیری کند.

با این حال، مطالعه به دست آمده در مقیاس بزرگ انجام نشده است، بنابراین تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. با این وجود، این احتمالات امیدوارکننده هستند.

همانطور که قبلاً گفته شد، گوجه فرنگی سرشار از بتاکاروتن است. این ماده مغذی هنگام بلع به ویتامین A تبدیل می شود که برای رشد و نگهداری استخوان ضروری است.

کمبود ویتامین C می تواند منجر به تحلیل رفتن استخوان شود. این ویتامین همچنین با کاهش تحلیل استخوان در زنان یائسه مرتبط است.

حتی لوتئین موجود در گوجه فرنگی باعث تشکیل کلاژن می شود که به تقویت سلامت استخوان کمک می کند. گوجه فرنگی همچنین سرشار از ویتامین K است که همراه با ویتامین D نقش اساسی در متابولیسم استخوان دارد.

همچنین تراکم مواد معدنی استخوان را افزایش می دهد و در نتیجه خطر شکستگی را کاهش می دهد.

۵٫ گوجه فرنگی در دوران بارداری مفید است


ویتامین C یکی از مواد مغذی است که هر زن در دوران بارداری برای حفظ سلامت خود و کودکش به آن نیاز دارد. ویتامین C به ساخت استخوان ها، دندان ها و لثه های سالم کمک می کند.

این ویتامین همچنین به جذب آهن که یکی دیگر از مواد مغذی حیاتی در دوران بارداری است به بدن کمک می کند.

اگرچه مصرف مکمل های آهن در دوران بارداری توصیه می شود، اما خوردن گوجه فرنگی می تواند فواید مشابهی داشته باشد.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، ویتامین C موجود در گوجه فرنگی به محافظت از مادر و کودک کمک می کند.

۶٫ گوجه فرنگی سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند


در یک مطالعه، رژیم غذایی غنی از گوجه فرنگی باعث افزایش عملکرد گلبول های سفید خون در آزمودنی ها شد. گلبول های سفید که به مبارزه با عفونت ها معروف هستند، ۳۸ درصد کمتر از رادیکال های آزاد آسیب می بینند.

به گفته کارشناسان، لیکوپن (و توانایی آنتی اکسیدانی آن) در گوجه فرنگی ممکن است این مشکل را تشدید کند.

توانایی گلبول های سفید بر اساس مطالعه ای در آلمان، مکمل یک رژیم غذایی کم چرب با گوجه فرنگی ممکن است عملکرد سیستم ایمنی را افزایش دهد.

۷٫ گوجه فرنگی عوارض دود سیگار را از بین می برد


سیگار منجر به تولید بیش از حد رادیکال های آزاد در بدن می شود که می تواند به خوبی با ویتامین C مبارزه کند. به همین دلیل است که گوجه فرنگی می تواند برای افراد سیگاری عالی باشد.

سطوح پایین ویتامین C در این زمینه می تواند منجر به بیماری قلبی و سرطان شود. طبق گفته مؤسسه ملی بهداشت، اگر مردان و زنان غیرسیگاری به ترتیب به ۹۰ میلی گرم و ۷۵ میلی گرم ویتامین C نیاز داشته باشند، افراد سیگاری به ۳۵ میلی گرم بیشتر نیاز دارند.

حدود ۱۰۰ گرم گوجه فرنگی خام حاوی حدود ۱۳٫۷ میلی گرم ویتامین C است. گزارشی که توسط دانشگاه کورنل منتشر شد نشان داد که لیکوپن موجود در گوجه فرنگی می تواند تا ۹۰ درصد از رادیکال های آزاد بدن را از بین ببرد.

۸٫ گوجه فرنگی بینایی را بهبود می بخشد


گوجه فرنگی سرشار از ویتامین A است که یکی از دلایلی است که برای چشم شما عالی است. شبکیه چشم شما به ویتامین A متکی است و سطوح پایین این ویتامین می تواند باعث کوری شود.

لیکوپن موجود در گوجه فرنگی با آسیب رادیکال های آزاد مبارزه می کند، در غیر این صورت می تواند روی چشم شما تأثیر بگذارد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۱ نشان داد که افرادی که سطح لیکوپن بالاتری دارند، کمتر در معرض ابتلا به دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن هستند.

لیکوپن همچنین از چشم در برابر آسیب های خورشید محافظت می کند. از دیگر مواد مغذی مفید در گوجه فرنگی ویتامین C و مس است.

در حالی که اولی ممکن است با آب مروارید مرتبط با افزایش سن مبارزه کند، دومی به تولید ملانین کمک می کند – یک رنگدانه سیاه مهم در چشم.

یک نکته مهم اگر در ماه های سردتر گوجه فرنگی را انتخاب می کنید، به دنبال غذاهای کنسرو شده باشید.

این شامل گوجه فرنگی خرد شده، آب گوجه فرنگی، رب گوجه فرنگی یا گوجه فرنگی با پوست کامل است. کنسرو گوجه فرنگی از نظر مواد مغذی غنی تر است و ممکن است هزینه کمتری داشته باشد زیرا فصل زمستان است.

هنگام خرید کنسرو گوجه فرنگی، از نوع کم سدیم آن استفاده کنید.

تولید کننده رب گوجه فرنگی قرمز

تولید کننده رب گوجه فرنگی قرمز در ایران کارخانه های زیادی وجود دارد که در ارتباط با گوجه فرنگی به تولید انواع محصولات پرکاربرد میپردازند که در صادرات نیز نقش داشتند .

با توجه به تولید با کیفیت رب گوجه فرنگی توسط کارخانه های معتبر با کمی جست و جو میتوانند بهترین مارک و برند گوجه و رب مخصوص ان را برای فروش و خرید رب گوجه فرنگی به صورت عمده و در نهایت کیفیت و قیمت مثال زدنی تهیه کنند .

قیمت خرید رب گوجه فرنگی

در بسته بندی های مختلف رب گوجه فرنگی نمونه قوطی از انواعی که اکثر کارخانه ها تولید می کنند وجود دارد. وزن رب گوجه فرنگی در ایران برای اکثر انواع قوطی ۸۰۰ گرم است.

درب این قوطی ها هم کلیددار و هم ساده هستند اما نمونه هایی که به راحتی باز می شوند در بازار بسیار محبوب هستند.

اما وقتی صحبت از خرید عمده از برندهای مختلف می شود، بهتر است آنها را در آزمایشگاه های مواد غذایی تهیه کنید.

بر همین اساس قیمت خرید رب رب ها نیز متفاوت است و در نتیجه نباید فریب ارزانی را خورد و از گرانی گله مند نشد.

مرجع خرید رب گوجه فرنگی قرمز

مرجع خرید رب گوجه فرنگی قرمز برای اطلاع از قیمت فروش رب گوجه فرنگی در بازار می توان از روش های مختلفی برای دریافت قیمت استفاده کرد.

معمولا قیمت فروش رب در برندهای مختلف با یکدیگر متفاوت است که برای استعلام قیمت باید با عمده فروش انواع رب گوجه فرنگی تماس بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما